A155B2D0R0-9R
Product type: A155B2D0R0-9R
Back-Up R-Rated Medium Voltage Fuse 15500VAC 9R Mounting: Bolted Style: D0R0 Visual Indicator Amp-Trap®
RoHS Compliant
Description
  • Fuses
  • 15.5 kV Bolt-On Mount Motor
Contact Person
Thomas Hoffmann
sales@zwodltd.com
Payment
Bank TransferVisaMastercardPayPal
Worldwide shipping
DHLUnited Parcel ServiceFedEx ExpressTNT ExpressDB Schenker
Additional Information
Price: Please send request
Request Lead Time: app. 1 Day
Delivery Time: by agreement
Estimated delivery time to our warehouse in Berlin
Delivery Terms: FCA Berlin
individually for each client according to INCOM TERMS 2025
Multiples Of: 1
Product Specifications
Product AttributeAttribute Value
Weight13.812 KG / psc.
Commodity number
Country of origin
Dimensions (WxHxD)317.5x76.2x673.1 mm
EAN code782001359447
Product group123
Description Back-Up R-Rated Medium Voltage Fuse 15500VAC 9R Mounting: Bolted Style: D0R0 Visual Indicator Amp-Trap®
Rated voltage AC UL 15500 V
Frequency (Hz) 50/60 Hz
AC or DC AC
Speed/Characteristic R-Rated
Mounting Bolted
AC Max IR/Breaking Capacity: I1 50 kA
Indication System Yes
Indication System Type Visual Indicator
Connection/Terminal Material Silver-Plated Copper
Connection/Terminal Type Bolted
Product Width 76.2 mm
Product Length 637.5 mm
Product Height 193.8 mm