3RV2011-1KA10-Z +W96
Product type: 3RV2011-1KA10-Z W96
CIRCUIT-BREAKER SCREW CONNECTION 12.5A
RoHS Compliant
Description
Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 9...12 A N-release 163 A screw terminal Standard switching capacity Multi-unit packaging Pack = 24 units
  • Automation technology
  • Industrial controls
  • Protection equipment
  • Motor starter protectors/circuit breakers
  • SIRIUS 3RV2 motor starter protectors
Contact Person
Thomas Hoffmann
sales@zwodltd.com
Payment
Bank TransferVisaMastercardPayPal
Worldwide shipping
DHLUnited Parcel ServiceFedEx ExpressTNT ExpressDB Schenker
Additional Information
Price: Please send request
Request Lead Time: app. 1 Day
Delivery Time: app. 20 Days
Estimated delivery time to our warehouse in Berlin
Delivery Terms: FCA Berlin
individually for each client according to INCOM TERMS 2025
Multiples Of: 24
Product Specifications
Product AttributeAttribute Value
Weight0.353 KG / psc.
Commodity number85362010
Country of originDE
Dimensions (WxHxD)50x105x95 mm