3RV2032-4VA10
Product type: 3RV2032-4VA10
CIRCUIT BREAKER, SCREW-TYPE, 45 A
RoHS Compliant
Description
Circuit breaker size S2 for motor protection, CLASS 10 A-release 35...45 A N-release 650 A screw terminal increased switching capacity
  • Automation technology
  • Industrial controls
  • Protection equipment
  • Motor starter protectors/circuit breakers
  • SIRIUS 3RV2 motor starter protectors
Contact Person
Thomas Hoffmann
sales@zwodltd.com
Payment
Bank TransferVisaMastercardPayPal
Worldwide shipping
DHLUnited Parcel ServiceFedEx ExpressTNT ExpressDB Schenker
Additional Information
Price: Please send request
Request Lead Time: app. 1 Day
Delivery Time: app. 20 Days
Estimated delivery time to our warehouse in Berlin
Delivery Terms: FCA Berlin
individually for each client according to INCOM TERMS 2025
Multiples Of: 1
Product Specifications
Product AttributeAttribute Value
Weight1.157 KG / psc.
Commodity number85362010
Country of originDE
Dimensions (WxHxD)62x167x147 mm