3VA1150-3EE32-0AA0
Product type: 3VA1150-3EE32-0AA0
MCCB_IEC_FS160_50A_3P_25KA_TM_ ATFM
RoHS Compliant
Description
circuit breaker 3VA1 IEC Frame 160 breaking capacity class N Icu=25 kA @ 415 V 3-pole, line protection TM220, ATFM, In=50 A overload protection Ir=35 A...50 A short-circuit protection Ii=10 x In nut keeper kit
  • Energy
  • Low-voltage - Power distribution
  • Low-voltage components
  • Protection, Switching, Measuring and Monitoring Devices
  • Molded Case Circuit Breakers
  • SENTRON 3VA Molded Case Circuit Breakers
  • 3VA Molded Case Circuit Breakers, IEC
  • 3VA Molded Case Circuit Breakers up to 1600 A, IEC
Contact Person
Thomas Hoffmann
sales@zwodltd.com
Payment
Bank TransferVisaMastercardPayPal
Worldwide shipping
DHLUnited Parcel ServiceFedEx ExpressTNT ExpressDB Schenker
Additional Information
Price: Please send request
Request Lead Time: app. 1 Day
Delivery Time: app. 20 Days
Estimated delivery time to our warehouse in Berlin
Delivery Terms: FCA Berlin
individually for each client according to INCOM TERMS 2025
Multiples Of: 1
Product Specifications
Product AttributeAttribute Value
Weight0.938 KG / psc.
Commodity number85362010
Country of originCZ
Dimensions (WxHxD)92x116x150 mm
EAN code4042948812495
Product group12P
upc 804766424755
group code P360
metal factor LOA-----
quantity unit 1 Piece
product family 3VA Molded Case Circuit Breakers up to 1600 A, IEC