P1C1025200
Product type: P1C1025200
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL87 Diff. / Dist. Pr ot.1/3p 2-end protection, exte ndable Housing type: Flush mo unting; BI: 95; BO: 36 (22ST + 14F + 0HS + 0P); CT: 8 (protec tion); VT: 8 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 1 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO208, PS201, IO202, IO207, IO207, IO 230; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 32 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Large display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 60 V-250 V,
Contact Person
Thomas Hoffmann
sales@zwodltd.com
Payment
Bank TransferVisaMastercardPayPal
Worldwide shipping
DHLUnited Parcel ServiceFedEx ExpressTNT ExpressDB Schenker
Additional Information
Price: Please send request
Request Lead Time: app. 1 Day
Delivery Time: app. 50 Days
Estimated delivery time to our warehouse in Berlin
Delivery Terms: FCA Berlin
individually for each client according to INCOM TERMS 2025
Multiples Of: 1
Product Specifications
Product AttributeAttribute Value
Weight17.666 KG / psc.
Commodity number85363010
Country of originDE
Dimensions (WxHxD)
EAN code
Product group18F