P1C103200
Product type: P1C103200
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL87 Diff. / Dist. Pr ot.1/3p 2-end protection, exte ndable with Standardvariant H ousing type: Flush mounting; B I: 15; BO: 20 (6ST + 14F + 0HS + 0P); CT: 8 (protection); VT: 8 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 1/2 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO208, PS201, IO202; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 32 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Large display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 24 V - 48 V
Product AttributeAttribute Value
Weight9.369 KG / psc.
EAN code
Product group18F