P1C1062007
Product type: P1C1062007
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL87 Diff. / Dist. Pr ot.1/3p 2-end protection, exte ndable Housing type: Flush mo unting; BI: 31; BO: 31 (19ST + 12F + 0HS + 0P); CT: 8 (protec tion); VT: 4 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 2/3 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO202, PS201, IO201, IO205; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 16 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Small display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 60 V-250 V, AC 100 V-230 V
Product AttributeAttribute Value
Weight11.085 KG / psc.
EAN code
Product group18F