P1C1065251
Product type: P1C1065251
Line Differential and Distance Protectio
Description
device: 7SL86 differential/distance protection , 3-pole dual-end fault protection, expandable housing type: flush mounting; BI: 21; BO: 21 (13ST + 8F + 0HS + 0P); I: 4 (protection); U: 12 ( standard); measuring transducer inputs: 0 (20 m A or 10 V, fast), 0 (20 m A, normal); housing width: 2/3 x 19''; modules in 19" row 1: IO 208, PS201, IO206, IO211; modules in 19" row 2: LEDs/push-buttons: 16 LEDs; operation panel: integrated; key switch: without; display type: large display; front design: standard; auxiliary voltage: 60 V - 250 V DC, 10(*)
Product AttributeAttribute Value
Weight10.404 KG / psc.
EAN code
Product group18F