P1C1067200
Product type: P1C1067200
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL86 Diff. / Dist. Pr ot. 3-p 2-end protection, exte ndable Housing type: Flush mo unting; BI: 11; BO: 9 (3ST + 6 F + 0HS + 0P); CT: 4 (protecti on); VT: 4 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 1/2 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO202, PS201, CB202; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 16 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Small display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 60 V-250 V, AC 100 V-230 V
Product AttributeAttribute Value
Weight9.667 KG / psc.
EAN code
Product group18F