P1C112004
Product type: P1C112004
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL87 Diff. / Dist. Pr ot.1/3p 2-end protection, exte ndable with Standardvariant H ousing type: Flush mounting; B I: 19; BO: 30 (22ST + 8F + 0HS + 0P); CT: 4 (protection); VT: 4 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 1/2 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO208, PS201, IO205; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 16 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Small display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 60 V-250 V,
Product AttributeAttribute Value
Weight9.385 KG / psc.
EAN code
Product group18F