P1C208480
Product type: P1C208480
Line Differential and Distance Protectio
Description
Device: 7SL87 Diff. / Dist. Pr ot.1/3p Multi-end protection Housing type: Flush mounting; BI: 39; BO: 36 (14ST + 22F + 0 HS + 0P); CT: 24 (protection); VT: 8 (standard); |Measuring-transducer inputs: 0 (20 mA or 10 V, fast), 0 (20 mA, standard); |Housing width: 1 x 19''; |Modules in 19" row 1: IO202, PS201, IO208, IO203, IO203, IO 207; |Modules in 19" row 2: ; |LEDs/Push-buttons: 32 LEDs; |Operation Panel: Integrated; |Key switch: Without; |Display type: Large display; |Front Design: Standard; |Power Supply: DC 24 V - 48 V
Product AttributeAttribute Value
Weight18.36 KG / psc.
EAN code
Product group18F